Jan Veleba: Můj pohled na volby 2017

23/10/2017 Jan Veleba: Můj pohled na volby 2017


V naší zemi je po těchto volbách stav, z něhož nevidím zklidnění politické scény, naopak si myslím, že souboj o moc bude pokračovat a že to všechno skončí předčasnými volbami.

Jak to tak všechno sleduji, hlavně ČT, tak mně to připadá, že jakoby není po volbách, ale těsně před volbami. Je tu suverenní vítěz Babiš, drtivě poražená levice (KSČM a ČSSD), dva nové a těžko čitelné politické subjekty (Piráti a SPD), ODS v rekonvalescenci a mírně nad pětiprocentní lidovci, STAN a TOP09. Za tohoto stavu se dál hraje karta "antiBabiš" a kde se bude jednat a zda vůbec se bude s Babišem jednat apod. Jinými slovy pokračuje předvolební rétorika, ale je zde jeden podstatný rozdíl - Babiš má trojnásobek hlasů, sociální demokracie je na počátku klinické smrti, komunisti blízko ní a ti hlavní bijci těsně nad pěti procenty. Z toho všeho se vylupuje náš milý schopný (všeho) Tomio, který slíbil všem všechno, i modré z nebe, a je v situaci ze které se nemůže vykecat a musí hrát roli, že chce do vlády, aby prý prosadil svůj program. Ale jak to udělat, když se několik let vymezuje proti Babišovi, což za pomoci kmotrů, kteří ho připoutali na předvolební obrazovky, dovedl útoky proti Andrejovi do Goebelsovské dokonalosti? Témuž Andrejovi, který suverénně zvítězil ...

Sečteno a podtrženo, v naší zemi je po těchto volbách stav, z něhož nevidím zklidnění politické scény, naopak si myslím, že souboj o moc bude pokračovat a že to všechno skončí předčasnými volbami. A do toho v lednu volby prezidentské .... Ano, možná někdy bude líp, ale nejdříve se o to musíme pořádně servat. Věřte, že to bude řež a možná, že na to bude i manipulátor Václav Moravec s celou slavnou ČT krátký. Čekají nás těžké časy, ale navařená kaše se holt musí sníst. 

Jan Veleba, předseeda SPO a senátor
Poslední novinky