Je třeba vědět jaké má názory „pravda a láska“

03/01/2018 Je třeba vědět jaké má názory „pravda a láska“


PARLAMENTNÍ LISTY

3. 1. 2018 

ANKETA Politolog Jiří Pehe na svém blogu rozebírá, proč u nás vítězí strany a hnutí, , které „obchodují se strachem z migrantů, EU a vlastně všeho cizího“. Vysvětluje to „vše prostupující průměrností“ Čechů. Česká společnost se podle něj „ustrašeně krčí ve své kotlině“, je „podprůměrná“ a „provinciálně ponořená do sebe“.

Jiří Pehe:
„V národě, kde si většina lidí mimo vysmívanou ‚kavárnu‘ nedokáže přečíst nebo poslechnout nic v nějakém cizím jazyku, je tato cesta do ještě větší izolace poměrně snadná,“ píše Pehe. Chováme se prý jako zakomplexovaný teenager, který „rodičům“ ze Západu okopává kotníky a pohrdá jejich standardy.

Reakce senátora a předsedy SPO Jana Veleby:

Před takovým člověkem si můžete jenom uplivnout…
„Je vidět, že se každým dnem blíží prezidentské volby a „pražská kavárna“ začíná panikařit. Představa, že by Miloš Zeman byl zvolen podruhé prezidentem České republiky, je jistě pro samozvanou elitu děsivá. Strávit dalších pět let okopáváním kotníků z pozic různých zahraničních Institutů pro demokracii či nadací Fórum 2000 a podobných institucí financovaných oněmi ‚rodiči‘ a neprosadit jejich hodnoty, tak uznejte, to je velmi mrzuté, žádná kloudná perspektiva. Ale abych řekl svůj názor. Pan Pehe, povoláním politolog, jehož Alma mater je Kolumbijská univerzita, by měl její diplom vrátit anebo si doplnit vzdělání a znovu ho obhájit. Doporučuji mu prolistovat třeba jenom novinové titulky za minulý rok, aby se seznámil, co se stalo v USA, co se valí Evropou a decimuje ony dekadentní standardy a hodnoty, které pan Pehe vzývá (pravděpodobně ne z čisté lásky k demokracii) a přestane se otírat o český národ, respektive většinu jeho občanů, kteří mají svůj rozum a svůj úsudek. Před takovým člověkem si můžete jenom uplivnout…,“ uvedl předseda SPO a senátor Jan Veleba.
Poslední novinky