Kandidátem do doplňovacích senátních voleb ve Zlíně je předseda SPOZ Lubomír Nečas

03/04/2018 Kandidátem do doplňovacích senátních voleb ve Zlíně je předseda SPOZ Lubomír Nečas


O uvolněné místo senátora na Zlínsku má zájem devět lidí. Vyplývá to z počtu podaných kandidátních listin, které strany a hnutí musely odevzdat na zlínský magistrát. Doplňovací volby se uskuteční 18. a 19. května. Místo se uvolnilo po letošní rezignaci dosavadního senátora Františka Čuby (SPOZ). Nový senátor bude zvolen jen do konce Čubova šestiletého mandátu, tedy do podzimu 2020.

Kandidátem Strany Práv Občanů ZEMANOVCI (SPOZ) je celostátní předseda SPOZ, lékař a bývalý náměstek hejtmana Lubomír Nečas.

Seznam svých kandidátů zveřejnily strany a hnutí již před lhůtou pro podání kandidátních listin. Kandidátem Starostů a nezávislých je zlínský primátor Miroslav Adámek (STAN). Podpoří jej také ODS i TOP 09, které vlastní kandidáty nepostaví. ANO do doplňovacích senátních voleb nominovalo krajského zastupitele a lékaře Michala Filipa. Za ČSSD bude o místo v Senátu usilovat zlínský chirurg Radim Jünger. Lidovci vsadí na krajskou radní pro sociální věci Michaelu Blahovou, komunisté nominovali zlínského zastupitele Radomíra Rafaju.

Ve stranických primárkách Pirátů, ze kterých vzešel jejich kandidát, uspěl novinář Aleš Fuksa. K SPD nominovala hydrogeologa a krajského zastupitele Zdeňka Vacka. Strana zelených vlastního kandidáta do doplňovacích voleb nepostaví. Za politické hnutí SENÁTOR 21 bude kandidovat daňový poradce Tomáš Goláň.
Poslední novinky