Na mimořádném sjezdu Strany práv občanů vystoupil také čestný předseda této strany a prezident republiky Miloš Zeman

29/03/2018 Na mimořádném sjezdu Strany práv občanů vystoupil také čestný předseda této strany a prezident republiky Miloš Zeman


www.parlamentnilisty.cz 28.3. 2018

Na mimořádném sjezdu Strany práv občanů vystoupil také čestný předseda této strany a prezident republiky Miloš Zeman. Poděkoval za pozvání na sjezd a svolil, aby se do názvu strany vrátilo slovo Zemanovci. Chtěl se členům strany odměnit za to, jak mu pomohli v přímé volbě prezidenta. Apeloval na ně, aby se nevzdávali a bojovali dál.

Strana práv občanů si prošla volební katastrofou, když nedokázala získat ani půl procenta hlasů. Byl to neslavný výsledek. Straně nepomohlo ani to, že pro ni hlasoval prezident Miloš Zeman s první dámou Ivanou Zemanovou. Straně práv občanů prý hlasy odčerpal Tomio Okamura.

Strana práv občanů Zemanovci měla podle prezidenta program do značné míry shodný s hnutím SPD Tomia Okamury, alespoň pokud jde o přímou demokracii, a voliči dali přednost straně s razantnějším lídrem.

Zeman delegátům sjezdu sdělil, že mu bylo ctí scházet se s členy SPO. Setkával se prý s lidmi nadšenými a plnými energie, kteří se nenechali otrávit dočasným nezdarem. Poděkoval jim za to, jak mu pomohli v přímé volbě prezidenta.

„Chtěl bych závěrem vyzvat všechny, kdo chtějí v této činnosti pokračovat, aby vytrvali a nenechali se otrávit,“ prohlásil Zeman. Za podstatné považuje najít schopné politiky na lokální úrovni a s jejich pomocí vybudovat silnou stranu. „Jedině ten, kdo se nesmíří s porážkou a bojuje dál, je hoden toho, aby v dalším kole vyhrál," prohlásil Zeman.
Poslední novinky