Opozice to politicky nezvládla a předseda Senátu tomu může nasadit korunu

15/02/2021 Opozice to politicky nezvládla a předseda Senátu tomu může nasadit korunu


Dosavadní nouzový stav skončil tuto neděli o půlnoci. Jeho prodloužení opoziční poslanci odmítli a užili si tak svoji minutu slávy. Ale co teď?

O tři dny později všichni tito opoziční poslanci jenom s otevřenou pusou zírají, jak osm hejtmanů a pražský primátor (z řad právě této opozice), nasadili svým kolegům poslancům psí hlavy a žádají vládu o to, aby byl vyhlášen nouzový stav s dílčími úpravami.

A světe div se, vláda na žádost hejtmanů vyhlásila nouzový stav.

Asi hejtmani (i z řad opozice) pochopili, že je tento nouzový stav opravdu nutný, že není ten správný čas na politické hry a jejich kolegové poslanci zřejmě vůbec netuší, která bije.

Hejtmani a pražský primátor v horšící se epidemiologické situaci zřejmě vědomě obešli rozhodnutí poslanecké sněmovny a předseda Senátu Miloš Vystrčil (taktéž opoziční senátor ODS) už chystá žalobu k Ústavnímu soudu proti hejtmanům z jeho vlastních řad. Absurdní.

To se nemohli opoziční poslanci předem domluvit se svými hejtmany o tom, jaký vliv bude mít zrušení nouzového stavu právě na jejich kraje?

Možná už se Bartoš (Piráti), Rakušan (STAN) a Fiala (ODS) vidí v nové vládě a nejsou již schopni používat zdravý rozum a to ani vůči svým kolegům hejtmanům. Kdyby totiž stejné podmínky, jako měli právě hejtmani, dali poslanci vládě, nemuseli by teď Bartoš, Rakušan a Fiala vypadat trapně.

Z této aktuální situace jasně vyplývá, že politikům z řad opozice vůbec nejde o zdraví občanů ČR, nýbrž o vidinu nových vládních pozic.

Martin Šulc

předseda SPOZ

Poslední novinky