Prohlášení senátorů Klubu nezávislých senátorů

12/10/2017 Prohlášení senátorů Klubu nezávislých senátorů


Dnes 11. října 2017 byl na 10. schůzi Senátu opětovně projednáván mimořádný bod jednání vztahující se  hodnocení výroků prezidenta republiky Miloše Zemana, tentokrát na Parlamentním shromáždění Rady Evropy dne 10. října 2017.

Stalo se tak, během výkonu funkce prvního, občany přímo zvoleného prezidenta České republiky Miloše Zemana s mandátem 2,7 milionu hlasů, už potřetí!

Senát Parlamentu České republiky, který má mandát řádově nesrovnatelně nižší, než současný prezident Miloš Zeman, se stal za současného vedení instituce, nástrojem politického boje s hlavou státu, nejvyšším ústavním činitelem.

Tento způsob výkonu politiky, který se stal trvalým jevem, do politické práce a role Senátu nepatří a Senát se tímto dostává do situace, která navozuje u voličů stále sílící diskuse o jeho účelnosti a potřebnosti.

„Máme názor, že v případě pokračování tohoto politického kurzu, se Senát Parlamentu České republiky dostane do role zbytné politické instituce.“, říká senátor Jan Veleba, předseda senátorského klubu KNS.

Za Klub nezávislých senátorů:

senátor Jan Veleba, předseda KNS a předseda SPO

senátor Jaroslav Doubrava, místopředseda KNS

senátor Václav Homolka, člen KNS

 

 
Poslední novinky