Uštvali jste ho. Zlá dohra smrti Karla Slezáka

08/02/2018 Uštvali jste ho. Zlá dohra smrti Karla Slezáka


08.02.2018 www.parlamentnilisty.cz

Ve věku 73 let zemřel novinář Karel Slezák, který v poslední době vstoupil do povědomí veřejnosti tím, že se v lednu pustil do potyčky s dalšími novináři ve volebním štábu Miloše Zemana. Ve volebním štábu rozdával pěsti. Senátor Jan Veleba (SPO) má za to, že média kvůli tomu Slezáka uštvala.

Karel Slezák na sebe upoutal pozornost veřejnosti tím, když se chtěl s pomocí pěstí zastat svého kolegy ve volebním štábu prezidenta Miloše Zemana. Rozdávat rány pěstí jistě není právě nejlepší způsob vyjadřování, ale to podle Veleby ještě nedává médiím právo uštvat člověka. Přesně k tomu přitom podle senátora došlo.

„Zemřel novinář Karel Slezák, prostý člověk, který se snažil chránit kolegu. Možná ne úplně správně, asi neměl použít to, co uměl – box. Jenže se z něj stal lidský terč. Pro novináře a pro média, která brutálně celou dobu vystupovala proti kandidatuře prezidenta Miloše Zemana,“ napsal ke smutné události Veleba.

Senátor nepochybuje o tom, že Slezáka dovedli do hrobu právě novináři. Ti svého bývalého kolegu vyloučili ze Svazu novinářů ČR a podle Veleby mu nedali ani možnost bránit se. Karel Slezák čelil podle senátora velikému tlaku a jeho srdce tento tlak nakonec nevydrželo.

„Pan Karel Slezák je mrtev a jsem přesvědčen, že byl uštván médii. Proto vás, kterých se to týká a kteří jste se akreditovali na sledování výsledků prezidentských voleb dne 27. ledna do TOP Hotelu, přestaňte prosím, zastavte dokud je čas! Lidský život pana Karla Slezáka je příliš velká daň vaší nezvladatelné touze po diskreditaci a senzaci,“ uzavřel Veleba.
Poslední novinky