V případě našeho zvolení získá prezident skupinu lidí v Parlamentu, která jej bude podporovat, sdělil František Ringo Čech.

12/10/2017 V případě našeho zvolení získá prezident skupinu lidí v Parlamentu, která jej bude podporovat, sdělil František Ringo Čech.


12. 10. 2017 www.parlamentnilisty.cz

Superlídr SPO František Ringo Čech se v rozhovoru s moderátorkou Danielou Drtinovou na DVtv.cz mimo jiné zastal prezidenta Miloše Zemana. Ten je podle něj bojovníkem, jenž se dočkal jen urážek a zesměšňování.

Čech se stal superlídrem SPO v nadcházejících sněmovních volbách, vyhověl tak podle svých slov přání prezidenta Miloše Zemana. Předsedou strany je přitom nadále Jan Veleba. „Já jsem se Miloše pořádně nezeptal, proč mě poslal do boje. Ale zřejmě chtěl někoho mladého a perspektivního,“ uvedl Čech.

Video najdete ZDE

„Miloš Zeman je bojovník. V případě našeho zvolení získá prezident skupinu lidí v Parlamentu, která jej bude podporovat,“ sdělil Čech. Prezidenta však hájil, že mu nepřijde až tak nestranický. 

Drtinové se svěřil se svými obavami z muslimů a migrantů. „Miluju historii a hodně se jí zabývám. Situace, ve které jsme teď, se v určitých periodách opakuje,“ sdělil Čech a uvedl jako příklad konec říše římské. Drtinová se pak do Ringa pustila s otázkou, zda tím, že tvrdí, že do Evropy přijdou muslimové a budou kamenovat ženy, nešíří fobie. „Není to šíření fobie. Je to hodnocení situace. Je to prognóza,“ trval si na svém Čech. 

Drtinová se následně Čecha zeptala na to, jak konkrétně migranti ohrožují Českou republiku. „Jdou za lepší ekonomikou. Ale Německo neudrží 25 milionů muslimů,“ sdělil s tím, že jednoho dne se toto provalí a budeme je mít tady. O počtu migrantů pak usuzuje podle zpráv v médiích. „Jak jste přišel k číslu 25 milionů? Nijak jste si to neověřoval?“ zeptala se Drtinová.

Drtinová pak položila Čechovi otázku na tělo. „Podepsal jste Antichartu?“ zeptala se. „Nepodepsal,“ odvětil Čech. „Chcete, abych popadesáté vysvětlil, jak to bylo s Antichartou? Já jsem patřil se Schelingerem a mojí kapelou k umělcům druhé kategorie. Ti první šli do Národního divadla, my ostatní jsme šli do Reduty. Tam proběhlo to shromáždění a my jsme se Schelingerem vzali dráhu. Druhý den mi volala sekretářka od Hrabala a řekla: Pane Čech, já vás zachránila od průseru, podepsala jsem to za vás,“ sdělil Čech. 

Závěrem se pak Čech vyjádřil k neziskovým organizacím. „Polovina z nich určitě není důležitá. Byl bych velmi skoupý v poskytování finančních prostředků neziskovým organizacím,“ uvedl Čech.
Poslední novinky