ZEMANOVCI volají po vzniku bloku levice

08/11/2020 ZEMANOVCI volají po vzniku bloku levice


Na přelomu července a srpna 2020 se mě novináři ptali, jak se Strana Práv Občanů ZEMANOVCI (SPOZ) staví k nadcházejícím krajským a senátním volbám. Odpověď jsem měl jednoduchou: „SPOZ jako taková nebude v krajských a senátních volbách 2020 kandidovat, mimo jiné i z toho důvodu, že levice je už tak velmi roztříštěná a se stranami na levici, to dle aktuálních preferencí, nevypadá vůbec dobře. Takže momentálně jsou pro SPOZ prioritou volby do Poslanecké sněmovny, které by se měly konat v říjnu 2021. Těmto volbám věnuje SPOZ veškerou svoji činnost a úsilí“. 

Dnes máme po krajských volbách a po prvním kole voleb do Senátu. To, co jsem před těmito volbami předpokládal, se bohužel pro levicové strany naplnilo. Možná právě i díky SPOZ nemají strany na levicovém spektru politické mapy zastupitelských mandátů ještě méně, než ve skutečnosti mají (SPOZ nechtěla tříštit hlasy na levici). 

Zaslechnul jsem výrok, že pravici spojují peníze a levici rozdělují ideje. Nicméně řada bodů v našich programech je společná a o formě spolupráce levicových subjektů není problém jednat, protože jediným možným řešením pro volby do Poslanecké sněmovny v roce 2021 je předvolební koalice menších podobně smýšlejících stran. 

Pravice už dospěla k tomu, že je nutné se před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2021 spojovat. To samé musí nastat na levici. V opačném případě to může dopadnout pro levicové subjekty katastrofálně. 

Kromě politiky tady a teď musí tento blok levice veřejnosti nabídnout určitý, konkrétní společenský projekt, vizi budoucnosti. 

Budoucnost levice je v koalici levicových stran. Proto SPOZ volá po vzniku bloku levice. A prosím nezapomínejme, že pan prezident Miloš Zeman je pořád čestným předsedou SPOZ. 

Martin Šulc 

předseda SPOZ  

 

 
Poslední novinky