Život jde dál

19/04/2017 Život jde dál


V minulosti nás otravovali a do života zasahovali politici jako třeba Brežněv, Husák, Honecker, my starší si vzpomeneme. Pak se ta jejich uskupení rozpadla – ať už RVHP nebo Varšavská smlouva. Byli jsme  varováni, jaká to bude prý hrůza, když tyto instituce zmizí ze světa. Svět šel dál …

Dnes nám do života zasahuje Juncker, Merkelová a jim podobní. Zasahují mírou nebývalou. Bohužel. Když se někdo ozve proti EU, je varován, že pokud se tato instituce rozpadne, bude hrůza. Domnívám se, že nebude (viz výše). Život půjde dál… Britové už prozřeli.

V této rozbouřené atmosféře se vynořují prezidentští kandidáti. Nepochybuji, že například pan Drahoš je skvělý vědec, inteligentní člověk, ale nějak mně nesedí jeho role politika do této doby. Myslím si, že bude pronášet vzletné ale nic neříkající projevy, bude korektní a tolerantní. Navíc tvrdí, že za ním nestojí žádná politická strana. My jsme ale byli utvrzováni, že demokracie je založena na soutěži politických stran. Tak nevím, ale budiž.

Proto se domnívám, že současný prezident Zeman je nejlepší volbou, známe jeho názory, postoje a domnívám se, že je schopen se za tuto zemi rázně postavit. Ostatní kandidáti budou uplatňovat politiku rozsáhlé tolerance (jak vyplývá z jejich vizí). Ale tolerance se stává zločinem, napomáhá-li zlu (T. Mann).

A ty útoky na Zemana? Dnes útočí každý na každého. Doufám,že se lidé nenechají ovlivnit.

Roman Lebloch, radní města Luhačovice
Poslední novinky