Blahopřejeme svému prezidentovi!

27/09/2019 Blahopřejeme svému prezidentovi!
Hl. m. Praha

V sobotu 28. záři oslaví 75. narozeniny jeden z nejvýznamnějších českých politiků posledních 30 let, prezident republiky Ing. Miloš Zeman.

V srpnu 1989 vydal v Technickém magazínu slavný článek, který na přesných faktech prokázal skutečný stav tehdejší ČSSR. Neméně památné je jeho vystoupení na Letenské pláni 26. 11. 1989.

Po listopadové revoluci se postupně stal nejvýznamnějším představitelem demokratické levice a jako předseda ČSSD tuto dovedl v roce 1998 hlavním vchodem do Strakovy akademie.

Pro zradu části poslanců ČSSD neuspěl v prezidentských volbách v roce 2003 a stáhl se zdánlivě do ústraní na svou chalupu na Vysočině. Zde se pravidelně scházel s představiteli politických i podnikatelských kruhů, publikoval a připravoval svůj návrat. Ještě před schválením přímé volby prezidenta deklaroval, že by se v tomto případě o tuto funkci případně ucházel. Když přímou volbu parlament schvaloval, nikoho z mnoha pravicových poslanců, kteří pro ni velkomyslně hlasovali, ani ve snu nenapadlo, jak první i druhá volba dopadne. Miloš Zeman svojí geniální strategií dvakrát přesvědčil nadpoloviční většinu voličů a ke zděšení pravice volby vyhrál. Pravice se s výsledkem demokratických voleb nikdy nesmířila a zvolila cestu neustálých štvanic na prezidenta za vydatné podpory tzv. veřejnoprávní podpory. Neváhala se ani zesměšnit při hlasování o žalobě na prezidenta v PS.

Přejeme mu k jeho významnému životnímu jubileu dobré zdraví, i nadále pevné nervy ve funkci a poté ještě mnoho plodných let.

Zdeněk Jirásek, místopředseda SPO Zemanovci Praha

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Poslední příspěvky z regionů