Politický hospic nastává, kdo přežije?

03/05/2018 Politický hospic nastává, kdo přežije?
Hl. m. Praha

Nastává doba zvláštních cílů, prohlášení a jednání?

Svět se asi zbláznil. Politici nám předvádějí politické harakiri v přímém přenosu na televizních obrazovkách. Odvolávají se na důkazy, které jim poskytly tajné služby a které je opravňují narušit suverenitu jiných států bez souhlasu Rady Bezpečnosti OSN. Vůbec nikomu nevadí, že jsou tím zcela pošlapána lidská práva a svobody. Všichni lžou a vymýšlející si – viz jaderné zbraně v Iráku a jiné, další. Důležitý je výsledek v tuto chvíli a ne pravda, která vyjde najevo  až po dlouhé době a už vlastně nikoho nezajímá. Legálně zvolený prezident je zavražděn, parlament rozpuštěn a může začít správný chaos zvaný západní demokracie pod vedením velkého bratra z USA. Tak se chová svět.

U nás to není o nic lepší. Předseda vlády jeden den prohlásí, že nová vláda bude s tím a tím, a za několik hodin vše otočí o 180 stupňů a pokorně škemrá o milost u strany, kterou nenávidí, pomlouvá a nesnáší.

Zdá se, že se asi všichni zbláznili. V tomto šíleném světě je jediný ostrůvek trvalých názorů, jasných vyjádření a postojů. Je to náš pan prezident. Nemusím ho mít rád, nemusím mu rozumět, ale musím uznat, že to, co říká, má hlavu a patu.  Snažme se přemýšlet o tom, co říká a proč to říká. Pak možná pochopíme, co je skutečná pravda a ne lež a manipulace s informacemi. Pak možná odejdeme uzdraveni z politického hospice.

Zdeněk Jirásek, SPOZ Praha
Poslední příspěvky z regionů