Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se už možná dočista zbláznil

05/02/2021 Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se už možná dočista zbláznil

Jak jinak si totiž racionálně vysvětlit fakt, že Ústavní soud, v čele právě s Pavlem Rychetským zrušil část „svého“ volebního zákona v době, kdy volební kampaň už dávno začala a navíc prohlásit, že se mu toto rozhodnutí nezdá ani natolik závažné, že by mělo na politické scéně vyvolávat jakékoliv emocionální reakce.

Nebo je za touto kauzou něco víc? Něco jiného?

To, že byla stížnost ze strany senátorů STAN, TOP09 a KDU-ČSL na Ústavním soudě zaparkovaná tři roky a nikomu to nijak zvlášť nevadilo a najednou v tu nejmíň vhodnou dobu to Ústavní soud rychlostí blesku vytáhne, projedná a odhlasuje je přinejmenším velmi podivné.

Ústavní soud takto rozhodl i přes veřejné obavy prezidenta republiky Miloše Zemana, že by tento verdikt mohl v ČR vyvolat ústavní rizika.

Existují tak tři možné varianty, co nebo kdo přiměl Ústavní soud rozhodnout o zrušení části volebního zákona v tak těžké době, kdy se vláda potýká s pandemií Covid-19, ekonomickou situací a kdy už volební kampaň začala.

První varianta je ta, že se pan předseda Ústavního soudu už opravdu zbláznil (potom bych proto měl i jisté pochopení), nebo tak učinil z důvodu nějakého přislíbení něčeho, nebo, jak se hovoří v kuloárech, jsme svědky odstartování volební kampaně na prezidenta ČR 2023 za podpory hnutí STAN. Každopádně tak nebo tak se jedná o tvrdě zaťatou sekeru do současné politické situace v ČR s jasným úmyslem, pokud možno co nejvíce, poškodit hnutí ANO a u toho si současně malinko přihřát svoji polívčičku.

Jak vysvětlit někomu to, že se pravidla hry mění v již zahájeném zápase.

To, že by si někdo mohl myslet, že pana předsedu Ústavního soudu najednou, po třech letech, osvítila nějaká múza a on v zájmu ochrany Ústavy, demokracie a spravedlnosti, během pár dnů takto rozhodl, je absurdní.

Martin Šulc

předseda SPOZ

 
Poslední tiskové zprávy